Wpływ diety i ćwiczeń na cholesterol

Wpływ diety i ćwiczeń na cholesterol

Jest dzisiaj wiele preparatów czy środków, mających z założenia stabilizować wyniki cholesterolu. Dostępne w formie tabletek czy smarowideł, nie będą jednakże działały tak skutecznie jak pewna inna praktyka.

Dobry i zły cholesterol

Mianowicie, chodzi tutaj o regularne ćwiczenie, które będę właśnie odpowiadało za wyraźną poprawę funkcjonowania organizmu, jeśli mówimy o gospodarce lipidowej. Trzeba to powiedzieć jasno, mamy całe mnóstwo opcji do rozwiązania, jeżeli chcemy popracować by proporcja HDL była znacznie korzystniejsza niż LDL. Ten pierwszy to dobry cholesterol, drugi – ten zły, może nawet prowadzić do chorób takich jak miażdżyca. Ale lista tych zagrażających czynników jest tu niestety znacznie, znacznie dłuższa. Są oczywiście różne normy parametrów cholesterolowych, zależne od wieku, płci, diety i wykonywanych aktywności.

ciemność

Nie mniej, to właśnie ćwiczenia fizyczne pomagają w tym, by utrzymać w ryzach gospodarkę lipidową. To nie przelewki, bo ktoś może pomyśleć, że cholesterolu trzeba pilnować tylko w podeszłym wieku. Nic bardziej mylnego, trzeba dbać o niego absolutnie i totalnie cały czas! Najlepszym suplementem na cholesterol jest aktywność fizyczna. Wspomniane smarowidła i tabletki owszem będą pomagały, ale nie będą na pewno w stanie zapewnić takich rewelacyjnych efektów jak prawidłowa dieta połączona z regularnym uprawianiem fizycznej aktywności. Trzeba to sobie dobrze uzmysłowić i wziąć do głowy, bo cholesterol to nie jest sztucznie rozdmuchiwany problem. Jeśli nie wierzysz,l sprawdź statystyki i posłuchaj co mówią lekarze.

Polecamy także: Mięso – Albert Fresh